Випробувальна лабораторія харчової та промислової продукції

Наша адреса :
УКРАЇНА, м. Житомир, 10003, вул. НОВОСІННА, 24
Телефон: (0412) 260-983, Факс: (0412) 254-423 e-mail: him_lab@ukr.net
За замовленнями підприємств, виробників з усієї України, іноземних виробників, приватних підприємців, громадян України випробувальна лабораторія проводить повний комплекс випробувань життєвого циклу продукції – приймальні кваліфікаційні, періодичні, типові, визначальні, з метою визначити показники її якості та безпеки.
Випробувальна лабораторія ДП “Житомирстандартметрологія” плідно співпрацює з вітчизняними виробниками, для яких створюється режим найбільшого сприяння, надається як методична, так і практична допомога щодо вдосконалення продукції.
Випробувальна лабораторія надає послуги з організації виробничих лабораторій, випровадженню окремих, нових для підприємства, видів випробувань на своїх підприємствах, проводить випробовування з метою допомоги вибору найкращого постачальника сировини для підприємств, випробовування з метою визначити “вузьке” місце виробництва, інші консультативні послуги.
У відділі працює постійно діючий семінар-практикум з теоретичної та практичної підготовки фахівців виробничих лабораторій.
Після закінчення навчання Ви отримуєте Свідоцтво та маєте можливість провести міжлабораторні порівняльні випробування з висококваліфікованими співробітниками відділу та отримати “Протокол порівняльних випробувань”.
Захист споживача є одним з пріоритетних напрямків діяльності ДП “Житомирстандартметрологія, тому вирішення проблем якісного контролю продукції є головним завданням для освоєння нових видів випробувань.
Сектор випробувань харчової продукції та продовольчої сировини
Проводить випробування харчової продукції та сировини: визначення показників безпеки: вміст радіонуклідів (цезій, стронцій), вміст токсичних елементів, вміст залишкових кількостей пестицидів, мікотоксинів, гормональних препаратів, нітрозамінів, нітратів, нітритів, залишкових кількостей антибіотиків, мікробіологічних показників, гістаміну, харчових добавок – барвників, підсолоджувачів, консервантів, смакових добавок, меламіну, бенз(а)пірену, проводить визначення якісного та кількісного вмісту ГМО.
ЛАБОРАТОРІЯ ХРОМАТОГРАФІЇ
2007 року впроваджено методи визначення в харчовій продукції – маслі твариннім, молоці згущенім, морозиві, сирах, кисломолочній продукції кондитерських виробах та інших продуктах рослинних жирів з метою запобігання фальсифікації та недопущення придбання споживачами неякісної продукції.
Особливу увагу надаємо контролю якості продукції для дітей. Ми впровадили методи визначення барвників та консервантів у тих продуктах, що так полюбляють діти – йогурт, морозиво, солодкі напої, торти тощо. У лабораторії проводяться випробування дитячих іграшок з метою визначення їх безпеки. Зокрема, впроваджено методику з визначення вмісту в іграшках формальдегіду, стиролу та інших токсичних сполук.
СПЕКТРОФОТОМЕТРИЧНА ЛАБОРАТОРІЯ
Проводить визначення токсичних елементів у харчовій продукції та сировині, міграцію токсичних елементів в модельні середовища при випробуванні промислової продукції – іграшок, посуду, виробів з полімерних матеріалів, косметичній продукції.
ЛАБОРАТОРІЯ ВИЗНАЧЕННЯ ФІЗИКО-ХІМІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ
Забезпечує в повній мірі визначення показників якості продукції – сільського та рибного господарства, харчової промисловості, перероблення сільськогосподарських продуктів, води питної.
Велика робота проводиться з метою визначення якості борошна, що використовується для виготовлення хліба. Ми придбали нове обладнання та впровадили методи визначення кількості клейковини – одного з найважливіших показників, від яких залежить якість хліба. Впроваджено випробування визначення білку у харчових продуктах.
ЛАБОРАТОРІЯ  ГЕННО-МОЛЕКУЛЯРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ГМО
На виконання статті 15 Закону України “Про захист прав споживачів”, згідно з якою інформація про продукцію повинна містити позначку про наявність в її складі генетично модифікованих організмів та Постанови Кабінету Міністрів України від 13.05.2009 № 468 (із змінами), що затверджує порядок нанесення етикетування на продукцію, яка містить або вироблена з використанням ГМО у випробувальній лабораторії створена та акредитована лабораторія генно-молекулярних досліджень продукції з визначення якісного та кількісного вмісту ГМО.
Випробування провадяться методом полімеразно-ланцюгової реакції з використанням найсучаснішого обладнання.
Якісне визначення ГМО: виявлення цільових послідовностей промотору 35S вірусу мозаїки цвітної капусти (р35SСаМV), NOS-термінатора нопалін синтази Agrobacteriumtumefaciens, гена стійкості до гліфосату (EPSPs) та гена стійкості фосфинотрицину (PAT).
Кількісний вміст генетично модифікованої сої та кукурудзи.
Визначення ліній генетично-модифікованих рослин.
МІКРОБІОЛОГІЧНА ЛАБОРАТОРІЯ
Забезпечує проведення випробувань щодо визначення мікробіологічних показників харчової продукції та сировини, косметичної продукції, промислових товарів, що контактують з харчовими продуктами.
У РАДІОЛОГІЧНІЙ ЛАБОРАТОРІЇ використовується сучасне обладнання, що дозволяє впроваджувати нові методи пробопідготовки, підвищувати чутливість методів та скорочувати термін виконання випробувань у декілька разів, не знижуючи їх якості.
СЕКТОР ВИПРОБУВАНЬ ПРОМИСЛОВОЇ ПРОДУКЦІЇ
Проводить випробування промислової продукції за такими показниками:

 • фарфоро-фаянсова продукція – визначення показників якості продукції (фізико-хімічних показників); визначення кислотостійкості, міграції токсичних елементів;
 • скляний посуд і тара – визначення фізико-хімічних показників, міграції токсичних елементів, стійкості, складу скла;
 • матеріали, що контактують з харчовими продуктами – паперові, металеві, дерев`яні, полімерні – визначення показників безпеки;
 • іграшки, зошити шкільні – визначення показників якості безпеки для дітей;
 • миючі засоби – визначення фізико-хімічних показників, показників безпеки;
 • посуд металевий – визначення фізико-хімічних показників (якості емалі, корозійної стійкості, протипригарних властивостей тощо), визначення міграції токсичних елементів;
 • тканини, папір – визначення показників якості та безпеки;
 • косметична продукція – визначення показників якості та безпеки;
 • будівельні матеріали та промислова сировина – визначення вмісту природних радіонуклідів;
 • столярні вироби (вікна, двері), склопакети – визначення в повному обсязі показників безпеки та якості;
 • випробування деревообробного та металообробного обладнання, технологічного обладнання для харчової промисловості.
З 2009 року розпочато роботи з випробувань щодо визначення показників якості та безпеки будівельних матеріалів – піску, щебеню, цегли, силікатних, бетонних виробів та ін.