Маркування мийних засобів

Мийний засіб маркується шляхом нанесення на зовнішню поверхню паковання чи етикетку напису чіткими літерами, що не змиваються протягом строку придатності такого засобу, із зазначенням:

– найменування та інформації про призначення мийного засобу;
– торговельної марки (за наявності) або торговельного знака, найменування, місцезнаходження та номера телефону виробника мийного засобу або його уповноваженого представника;
– інформації про склад мийного засобу згідно з додатком 2 Технічного регламенту мийних засобів;
– адреси, зокрема електронної пошти (за наявності), та номера телефону, за якими можна одержати технічний опис інгредієнтів;
– інструкції із застосування, заходів безпеки та спеціальних застережень згідно із законодавством, а у разі їх відсутності – вимог, наведених у ДСТУ ГОСТ 31340:2009 “Попереджувальне маркування хімічної продукції. Загальні вимоги”;
– маси нетто чи об’єму;
– дати виготовлення;
– строку придатності;
– умов зберігання (у разі потреби).

У випадку, коли мийний засіб постачається нерозфасованим, інформація, зазначена в абзацах другому, третьому і п’ятому цього пункту, повинна міститися в супровідній документації.

Маркування пральних порошків і мийних засобів для побутових посудомийних машин повинне містити інформацію про дозування мийного засобу.

Маркування мийного засобу здійснюється згідно із законодавством про мови.

Маркування паковання рідкого мийного засобу не повинне містити графічного зображення продуктів харчування, зокрема фруктів, у разі, коли таке зображення може ввести споживача (користувача) в оману стосовно його застосування, крім випадків зображення продуктів харчування разом із речами побуту, що прямо вказують на призначення засобу.

Національний знак відповідності згідно з описом та правилами його застосування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2001 р. №1599 “Про затвердження опису та правил застосування національного знака відповідності”, наноситься на зовнішню поверхню паковання чи етикетку мийного засобу, що пройшов оцінку відповідності згідно з Технічним регламентом мийних засобів.