Про що говорять позначення на упаковці?

На багатьох етикетках окрім інформації про продукт та виробника можна знайти різні позначення. Це додаткова візитна картка виробу та фірми, яка його створила. Завдяки цьому можемо дізнатися чи продукт є безпечним для споживачів і довкілля. Частина символів про щось інформує споживачів, інша – застерігає.

Варто дізнатися, що саме означають нижче вказані символи, щоб у подальшому використовувати ці знання як при виборі товарів, так і в поводженні з упаковкою.

УМОВНІ ПОЗНАЧЕННЯ НА УПАКОВЦІ ТОВАРІВ

умовне позначення Знак у вигляді трикутника з трьох стрілок, що означають замкнутий цикл (виробництво – застосування – утилізація), вказує, що дана упаковка придатна для подальшої переробки. Усередині трикутника можуть бути одна або дві цифри, які вказують на тип пакувального матеріалу: 1-19 – пластик, 20-39 – папір та картон, 40-49 – метал, 50-59 – деревина, 60-69 – тканини і текстиль,70-79 – скло
умовне позначення Цей знак означає, що пакувальний матеріал вироблений з повторно переробленої сировини або містить частку повторно переробленого матеріалу.
умовне позначення Знак “дбай про чистоту”. Цей знак означає, що упаковку треба викинути до урни безпосередньо після споживання її вмісту. Часто біля цього знака може бути символ, який говорить про те, що перед викиданням картонні коробки і упаковку від напоїв слід зім’яти, щоб вони займали менше місця і контейнер занадто швидко не заповнювався.
умовне позначення Знак “викидай окремо”. Розподіл упаковки: картон слід викинути до макулатури (бо це папір), а пластиковий (політилен – PE) мішок повинен потрапити до пластику.
умовне позначення Екологічний знак придатності до рециклінгу.
умовне позначення Цей знак розміщується на упаковці і означає можливість повторного використання.
умовне позначення Знак “біодеградуюча упаковка” – знак, призначений для упаковок, що розкладаються і не виділяють шкідливих речовин.
умовне позначення Вага нетто (без упаковки), розташоване поряд число у рамці означає брутто (з упаковкою).
умовне позначення Маркування CE, розміщене на продукті або його упаковці, є декларацією виробника, що його продукт відповідає вимогам директив, що зобов’язують в ЄС. Цей символ може наноситись на електричні пристрої, іграшки, предмети індивідуального захисту (окуляри сонцезахисні, каски і т.п.), медичні вироби та інше.
умовне позначення Знак “Зелена крапка” і означає, що виробник забезпечує прийом маркованого пакувального матеріалу на вторинну переробку, заздалегідь оплатив її. Знак був упроваджений у Німеччині і зараз діє на теріторії 15 країн-членів ЄС. На території України цей знак не має змістовного значення для товаровиробників, споживачів чи контролюючих органів.
умовне позначення Знак заборони іграшки дітям віком до 3-х років.
умовне позначення Національний знак оцінки відповідності. Цей знак є єдиним знаком, що свідчить про відповідність продукції загальнообов’язковим вимогам безпеки, що діють на території України відносно продукції певної категорії.