На базі ДП “Житомирстандартметрологія” відбувся семінар для виробників промислової продукції

Тема семінару “Державний контроль (нагляд) та державне регулювання безпечності нехарчової продукції. Оцінка відповідності – надійний інструмент захисту від небезпечної продукції. Правові та організаційні засади стандартизації в Україні” цілком закономірно передбачала розгляд надзвичайно широкого кола питань. Адже нові законодавчі акти, прийняті з урахуванням європейської практики господарювання, кардинально змінили правила гри у сфері технічного регулювання та в здійсненні державного нагляду (контролю). 

Багато питань у виробників виникає щодо порядку повірки (калібрування) засобів вимірювальної техніки, добровільного застосування стандартів, оцінки відповідності продукції вимогам технічних регламентів, а також необхідності розробки і внесення в єдиний реєстр власних технічних умов.

До участі в роботі семінару було запрошено відомого фахівця у сфері технічного регулювання Кузьменко Людмилу Олексіївну – начальника відділу ДП “Укрметртестстандарт” (м. Київ) і начальника відділу ринкового та метрологічного нагляду Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області Ковальчук Жанну Юріївну.

У вступному слові генеральний директор ДП “Житомирстандартметрологія” Людмила Данчук відмітила велику динаміку змін у сфері технічного регулювання, яке цілеспрямовано приводиться до європейських норм. Задля того, щоб виробникам уникнути зайвих проблем у галузі стандартизації, метрології та підтвердження відповідності, мати стабільні якісні показики при випуску продукції та бути готовими до перевірок органами державного нагляду і контролю ДП “Житомирстандартметрологія” влаштовує подібні семінари, запрошуючи до участі знаних лекторів в Україні.

Людмила Петрівна також запросила усі підприємства, незалежно від форм їхньої власності, до конструктивної і взаємовигідної співпраці.

Порядок здійснення державного контролю і сфера поширення та особливості проведення державного ринкового нагляду ґрунтовно висвітлила у своєму виступі Жанна Юріївна Ковальчук.

У ході подальшої роботи семінару Людмила Олексіївна Кузьменко зупинилася на основних вимогах Законів України “Про загальну безпечність нехарчової продукції” та “Про стандартизацію”.

Було також детально розглянуто процедури поставлення продукції на виробництво і питання оцінки відповідності.

Блок питань, пов’язаних із основними положеннями та вимогами Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність”, висвітлила заступник начальника метрологічного центру ДП “Житомирстандартметрологія” Соколовська Наталія Володимирівна. Про вимоги технічних регламентів та оцінку відповідності продукції інформувала начальник відділу оцінки відповідності Калугер Лариса Миколаївна. Тему щодо переваг впровадження системи управління якістю на підприємствах донесла до аудиторії начальник відділу стандартизації та систем управління Козінчук Алла Йосипівна.

Під час усіх виступів відбувалося жваве обговорення заявлених тем, оскільки в учасників виникало безліч запитань, що стосувалися як технічного регулювання взагалі, так і конкретної специфіки виробничої діяльності.

Семінар орієнтувався на фахівців зі стандартизації, підтвердження відповідності, розробників документації (технічних умов, технологічних інструкцій тощо), спеціалістів, відповідальних за якість продукції та метрологічне забезпечення підприємств.

Всього в семінарі взяли участь 35 спеціалістів 28 промислових підприємств та організацій області, що є свідченням неабиякої зацікавленості тематикою цього навчального заходу.

На завершення роботи семінару учасники отримали посвідчення і висловили загальну думку про доцільність проведення подібних навчальних заходів і в майбутньому.

 

фото

фото

фото

фото

 

фото

фото

фото

фото

фото

фото