Пошук шляхів європейської інтеграції вітчизняного аграрного сектора

Ukr-es

Минулого року в Житомирському національному агроекологічному університеті презентували освітній проект “Аграрна політика ЄС” у рамках програми Еразмус+Жан Моне, реалізацією якого займаються викладачі факультету економіки та менеджменту університету.

Надати системні знання про європейську інтеграцію та Європейський Союз (ЄС); систематизувати теоретичні та практичні знання щодо особливостей формування спільної аграрної політики ЄС (САП ЄС); поділитися знаннями стосовно структури і змісту САП ЄС; надати інформацію про основні результати, досягнення, ризики, виклики та перспективи САП ЄС; навчити аналізу євроінтеграційних явищ і процесів у напрямі реалізації основних засад САП ЄС; сприяти розвитку аналітичних здібностей слухачів; формувати вміння прогнозувати і проектувати взаємозв’язки Україна-ЄС у сфері аграрної політики; прискорити розвиток комунікативних навичок і вмінь роботи в групі, націленій на поглиблення знань про європейську інтеграцію в аграрному секторі економіки – такий короткий перелік завдань проекту.

Саме в рамках цього проекту на базі Житомирського національного агроекологічного університету (ЖНАЕУ) пройшло засідання за “круглим столом”.

“Досвід спільної аграрної політики Європейського Союзу для України” – ця тема стала провідною для обговорення вищого керівництва Житомирської обласної ради, ЖНАЕУ, провідних науковців університету, департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА, управління агропромислового комплексу Житомирської ОДА, Житомирської митниці ДФС, Житомирської торгово-промислової палати, голови міських і районних рад області, Української асоціації молодих фермерів та представників промислових переробних підприємств Житомирщини.

У роботі цього представницького форуму взяла участь начальник відділу стандартизації та систем управління ДП “Житомирстандартметрологія” Алла Козінчук. Тема її доповіді: “Механізм адаптації та впровадження підприємствами аграрного сектора міжнародних (європейських) нормативних документів на системи менеджменту якості та безпечності харчових продуктів”.

Для довідки. Проект “Аграрна політика ЄС” покликаний сприяти встановленню тісних контактів у сфері міжнародного співробітництва між викладачами і дослідниками, студентами та науковими колами, державними органами влади та громадянського суспільства.