Батькам школярів на замітку

shkl

Скоро 1-го вересня – “День знань”. Велика свято, яке разом із тим несе великі клопоти батькам. Адже, крім квітів, дітям потрібно заздалегідь придбати нову форму, учнівські ранці, зошити та інше шкільне приладдя.

Давайте поглянемо на всі ці покупки з точки зору стандартизації.

Читати далі →

Ще раз про важливість правильного маркування

markuv

У Законі України “Про захист прав споживачів” серед іншого зазначено, що “споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги)”.

Читати далі →

До уваги суб’єктів підприємницької діяльності

Kazahstan

На адресу Мінекономрозвитку України посольством Республіки Казахстан в Україні направлено Календар міжнародних економічних заходів, запланованих у другому півріччі 2017 року на території Казахстану.

З урахуванням нинішньої позитивної динаміки розвитку казахстансько-українського співробітництва, казахстанська сторона запрошує усіх зацікавлених суб’єктів господарювання взяти участь в зазначених у Календарі заходах.

Читати далі →

Об’єднати зусилля задля спільної мети

n07_08_2017_sm

Саме такими словами можна охарактеризувати без перебільшення знакову подію, яка відбулась 3 серпня поточного року у стінах ДП “Житомирстандартметрологія”.

Якраз цього дня пройшло засідання за “круглим столом” представників Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області та державного підприємства.

Читати далі →

Увага! Трансжири!!!

salomas

Останнім часом проблема трансжирів привертає все більше уваги як у споживачів – любителів здорового харчування, так і у виробників якісної харчової продукції. Оскільки, споживання продуктів, які містять трансізомери жирних кислот, підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань та виникнення деяких форм раку. Принаймні, так стверджують експерти ВООЗ, посилаючись на чисельні дослідження проведені в цьому напрямку.

Читати далі →

У нашій країні вводиться європейська система контролю якості продуктів

harch_prod

30 червня нинішнього року Президент підписав Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

Цим законодавчим актом визначено правові та організаційні засади державного контролю, що здійснюється з метою перевірки дотримання операторами ринку законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин, а також законодавства про побічні продукти тваринного походження під час ввезення (пересилання) таких побічних продуктів на митну територію України.

Читати далі →

Фасовані товари можна маркувати знаком відповідності техрегламенту

fasovan

28 липня 2017 року набули чинності зміни до Технічного регламенту щодо деяких товарів, які фасують за масою та об’ємом у готову упаковку (Постанова КМУ від 18.01.2017 р. №23).

Рішення прийнято з метою уникнення суперечностей під час проведення державного метрологічного нагляду. Документом передбачається поширення сфери дії зазначеного регламенту на упаковані одиниці з постійним номінальним вмістом, що містять товари, призначені для продажу та, зокрема, марковані знаком відповідності. Крім того, акцентовано увагу на добровільності застосування знака відповідності.

На Житомирщині сертифіковано ще одну інтегровану систему управління

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Відповідність інтегрованої системи управління якістю та управління безпечністю харчових продуктів ТОВ “Бердичівський пивоварний завод” вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 “Системи управління якістю. Вимоги” і ДСТУ ISO 22000:2007 “Системи управління безпечністю харчових продуктів. Вимоги до будь-яких організацій харчового ланцюга” засвідчено сертифікатами.

Читати далі →

Якість і безпека – державна турбота

HACCP

Не секрет, що разом із довгожданим розмаїттям харчових продуктів ми, на жаль, отримали великі проблеми з їхньою якістю. Нещодавні випадки зараження ботулізмом через споживання неякісної риби, які привели до летальних наслідків, шокували буквально всіх. Хтось скаже: це крайнощі. Але ж ми мало не щодня маємо непоодинокі факти харчових отруєнь, які хай і дещо “меншою кров’ю” обходяться нам, а все ж завдають відчутної шкоди нашому здоров’ю.

Читати далі →

Держпродспоживслужба зацікавлена в поглибленні співробітництва з Мінекономрозвитку

Info

Держпродспоживслужба зацікавлена в поглибленні співробітництва з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та підпорядкованими йому державними підприємствами в частині здійснення стандартизації, метрології та сертифікації. На цьому наголосила т.в.о. заступника Голови Держпродспоживслужби Лілія Стиренко під час наради-семінару з начальниками управлінь захисту прав споживачів територіальних органів Держпродспоживслужби 18 липня.

Читати далі →