До уваги власників автомобілів-таксі та організацій, що займаються продажем і сервісним обслуговуванням таксометрів автомобільних!

Згідно Закону України “Про автомобільний транспорт” і “Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту” автомобіль таксі має бути обладнаний таксометром і водій повинен здійснювати розрахунок за перевезення у відповідності з показником лічильника.
Таким чином, таксометри автомобільні є засобами вимірювальної техніки та відповідно до Технічного регламенту щодо суттєвих вимог до засобів вимірювальної техніки підлягають повірці.
Повірка таксометрів автомобільних (встановлення  придатності  до застосування на підставі результатів контролю їх метрологічних характеристик) є обов`язковою процедурою, яка проводиться один раз на рік.
Повірку таксометрів автомобільних на території Житомирської області здійснює виключно державне підприємство “Житомирський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації” (ДП “Житомирстандартметрологія”).
Повірка проводиться на базі ДП “Житомирстандартметрологія”: м. Житомир, вул. Новосінна, 24. тел. (0412) 42-04-88.
Відповідно до вимог чинного законодавства  підприємства, організації та фізичні особи – суб`єкти підприємницької діяльності, які провадять діяльність, пов`язану з виробництвом, ремонтом, продажем і прокатом засобів вимірювальної техніки, зобов`язані письмово повідомити про свою діяльність територіальний орган Держспоживстандарту України.
Нагадуємо, що використання неповірених таксометрів передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 51 до 510 грн.