Підтвердження компетентності підприємств, установ та організацій, їх відокремлених підрозділів та фізичних осіб – підприємців в галузі проведення вимірювань

ZVTЗ 01 січня 2016 року набрав чинності Закон України “Про метрологію та метрологічну діяльність” від 05.06.2014 № 1314-VІІ. Стаття 7 якого передбачає необхідність уповноваження підприємств та організацій, їх відокремлених підрозділів та фізичних осіб – підприємців на проведення певних вимірювань, не пов’язаних з оцінкою відповідності продукції, процесів та послуг, у сфері законодавчо регульованої метрології.

До 01 січня 2016 року проводилась атестація вимірювальних лабораторій у відповідності до “Правил уповноваження та атестації у державній метрологічній системі”, які втратили свою чинність.

Атестація по своїй суті була підтвердженням третьою стороною компетентності суб’єктів господарювання в галузі проведення вимірювань. ДП “Житомирстандартметрологія” протягом багатьох років було органом з атестації вимірювальних лабораторій, тому має значний досвід з проведення цих робіт.

З урахуванням чинного законодавства та звернень підприємств ДП “Житомирстандартметрологія” розроблено та введено в дію “Порядок підтвердження компетентності підприємств, установ та організацій, їх відокремлених підрозділів та фізичних осіб – підприємців на проведення вимірювань на добровільних засадах” (далі Порядок).

Порядок розроблено з урахуванням положень ДСТУ ІSО 10012:2005 “Системи керування вимірюваннями. Вимоги до процесів вимірювання та вимірювального обладнання”, який є тотожнім перекладом міжнародного стандарту ІSО 10012:2003 Measurement management systems – Requirements for measurement processes and measuring equipment.

Цей Порядок регламентує вимоги щодо організації та здійснення процедури підтвердження компетентності на проведення вимірювань, а також вимоги до оформлення документів з підтвердження компетентності. За результатами підтвердження компетентності ДП “Житомирстандартметрологія” надає сертифікат підтвердження компетентності на проведення вимірювань та галузь, яка є його невід’ємною частиною.

Підтвердження компетентності в галузі проведення вимірювань третьою, незалежною стороною сприяє збільшенню довіри до якості продукції, робіт, послуг та відіграє суттєву роль в умовах конкуренції.

Для отримання детальної інформації щодо підтвердження компетентності в галузі проведення вимірювань звертайтеся в ДП “Житомирстандартметрологія” за адресою: вул. Новосінна, 24 м. Житомир, за тел. 0412-42-04-88 або електронною поштою: zhdcsms@zt.ukrtel.net.